Болехів City Субота, 20.04.2019, 20:01
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії каталога
Історія [7]
Туризм [1]
Довкола міста [1]

Наше опитування
Який розділ сайту необхідно розширити в першу чергу
Всього відповідей: 100

Головна » Статті » Історія

МУЗЕЙ НАТАЛІЇ КОБРИНСЬКОЇ ОСВЯЧЕНО В БОЛЕХОВІ
Ініціатива створення музею зародилася у нині покійного Р. Скворія — бібліотекаря і ревного дослідника нашого краю. Саме він клопотався про заснування спочатку меморіального кутка Н. Кобринській, а згодом і кімнати (1950-1964 рр.). Свій чималий внесок в увіковічнення пам’яті письменниці зробила також вчителька Тяпчанської школи Ольга Дучимінська.
І ось попри центральну дорогу містечка нині красується музей Наталії Кобринської. Якщо вдатися до історії самої споруди, то з самого початку вона була єврейською синагогою. З 1970-х років тут розмістилася майстерня Болехівської ЗОШ
№ 1. Навпроти майстерні приблизно в 1990-х роках встановлено погруддя Н. Кобринській.
Чин освячення відреставрованої споруди здійснив о. Володимир Серемчук, парох церкви св. Параскеви, який наголосив на важливості музею не тільки для мешканців Болехова, але й для гостей краю. Потім відбулося урочисте відкриття. Із вступним словом до численної громади звернулися директор музею історії міста Болехова О. Матійчин. Вона висловила щиру вдячність всім людям, які долучилися до цієї справи. Опісля промовляли міський голова В. Стебницький, директор Белелуївської школи О. Козьмик, заступник голови „Союзу українок“ зі Львова Р. Федак, секретар обласного відділу „Союзу українок“ з м. Івано-Франківська Л. Савицька та голова міської організації „Союзу українок“ Л. Дармохвал.
Науковий співробітник Болехівського музею п. Галина Скворій з вдячністю розповіла про добродіїв, які всіма силами допомагали зреалізувати ідею створення музею.
Оцінюючи обсяг роботи і те, що новий музей щойно почав функціонувати, п. Галина окреслила орієнтовний план майбутньої праці закладу: зорганізувати експонатні „сторінки“ життя Н. Кобринської: проілюструвати творчі стосунки письменниці з Іваном Франком; прослідкувати взаємовплив Н. Кобринської і греко-католицького духовенства, адже чоловік письменниці, його батько і дід були греко-католицькими священиками.
Дуже важливо, що працівники музею поставили перед собою чітку, хоча й нелегку мету: відтворити весь період життя і діяльності Наталії Кобринської — від народження аж до останніх днів.


Джерело: http://nz.com.if.ua/cgi-bin/index.cgi?action=show&kind=gaz&lang=ukr&sub=statti&news=statti&filepage=2005_10_25_Muzej
Категорія: Історія | Додав: Bolehiv (10.10.2007)
Переглядів: 1976 | Рейтинг: 3.5/4 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Розділи

< Погода >

Погода в Україні


< Цікаві сайти >


< ФотоАльбоМ >


< Крилаті фразИ >Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright ГТЯ © 2019 34.228.38.35